Ścinawa zamawia nowy statek pasażerski
Dodane przez mkrakowiak74 dnia 09.10.2018 08:23
Gmina Ścinawa w ramach unijnego projektu ogłosiła przetarg na zakup statku pasażerskiego z napędem mechanicznym. To kolejny "pasażer" - obok Laguny i Zefira - jaki będzie pływał po Odrze.

Zakup ma dofinansowanie w ramach projektu pn.: "Ochrona bioróżnorodności i udostępnienie zasobów przyrodniczych poprzez rozbudowę i doposażenie Regionalnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej (ROEE-LGOM) w Dziewinie".
Treść rozszerzona
Gmina Ścinawa w ramach unijnego projektu ogłosiła przetarg na zakup statku pasażerskiego z napędem mechanicznym. To kolejny "pasażer" - obok Laguny i Zefira - jaki będzie pływał po Odrze. Zakup ma dofinansowanie w ramach projektu pn.: "Ochrona bioróżnorodności i udostępnienie zasobów przyrodniczych poprzez rozbudowę i doposażenie Regionalnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej (ROEE-LGOM) w Dziewinie".

Statek wycieczkowy powinien spełniać następujące wymogi: Statek z napędem mechanicznym zaprojektowany i wykonany zgodnie z aktualnymi na dzień dostawy wymaganiami Przepisów Polskiego Rejestru Statków oraz Dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady 2006/87/WE z dnia 12 grudnia 2006 r.

Statek wraz z wyposażeniem powinien spełniać wszelkie normy, wymagania prawne, przewidziane dla planowanego zastosowania oraz wyposażony w wymagane urządzenia (normy BHP, przeciwpożarowe, dostosowanie dla osób niepełnosprawnych, wyposażenie ratunkowe).

Rejon pływania statku: wody śródlądowe rejon 3
Klasa statku: *sKM 3 pas
Długość całkowita: L=27 m ±1 m
Szerokość: B=6,5 m ±0,2 m
Zanurzenie konstrukcyjne od PP: Tmax = 0,7 m
Prędkość statku vs = 18 km/h
Śruby napędowe: dwie o skoku stałym umieszczona w rufie tunelowej.
Stery: dwa stery profilowe (w części rufowej), jeden ster strumieniowy (w części dziobowej)
Załoga: 3 osoby

Projektowa liczba pasażerów:
- pokład główny minimum 52 osób
- pokład słoneczny minimum 40 osób

Na pokładzie głównym ma być m.in. sterówka umieszczona w części dziobowej, korytarz łącznikowy z wyjściem na dziobowy pokład otwarty, pomieszczenie (salon/sala edukacyjna) dla pasażerów (minimum 52 osoby), bar i zaplecze barowe, pomieszczenia sanitarne, pomieszczenie dyżurne.

Pokład główny ma być zamknięty, przeszklony na całym poszyciu bocznym statku i otwarty w części rufowej. Z kolei pokład słoneczny ma być wyposażony w pokład roboczy, miejsce na 4 tratwy ratunkowe oraz środki ratunkowe, przestrzeń dostępną dla pasażerów. Na pokładzie słonecznym ławki dla co najmniej 40 pasażerów wykonane z tworzywa sztucznego. Pokład słoneczny wyposażony w roletę/markizę dachową umożliwiającą przykrycie całej części dostępnej pasażerom.

Wymagany termin realizacji zamówienia to 15/07/2019. O tym kto podejmie się tego zadani dowiemy się już jutro - 30 sierpnia, kiedy zaplanowano otwarcie ofert. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty gmina zastosuje następujące kryteria:

Termin realizacji dostawy / Waga: 40
Cena - Waga: 60

http://m.infoship...07804.html
foto: Janusz Fafara