Tytuł: ŻEGLUGA ŚRÓDLĄDOWA :: Szczecin - Marsylia z 8KM

Dodane przez -MariaN- dnia 05.11.2014
#1

Cześć,
Zacząłem zastanawiać się nad przepłynięciem jachtem ze Szczecina do Marsylii. Zastanawiałem się nad możliwą trasą, jednak jacht ma silnik o mocy jedyne 8KM. Zdaję sobie sprawę, że odcinka Renu z Duisburga do Koblenz z takim silnikiem nie pokonam, w związku z tym chciałem zapytać jaką alternatywną trasę moglibyście polecić dla jachtu o zanurzeniu 1,55m, żeby dopłynął ze Szczecina do Marsylii? Znacie jeszcze inne miejsca, w którym prąd mógłby uniemożliwić taki wypad?
Pozdrawiam serdecznie, Marcin Grzyś

Dodane przez garon dnia 05.11.2014
#2

Jest to możliwe, Renem pojedziesz w dół z Friedrichsfeld do Nimegen, więc teoretycznie 8 koni starczy. Z tym, że nie mam wiedzy jak wyglądają przepisy na Renie odnośnie takich jednostek jak Twoja. Ja osobiście na 8 koniach bym się wachał. Jak chcesz podeślę Tobie mapkę. Przyślij mi na priv swój email.

Dodane przez -MariaN- dnia 07.11.2014
#3

A moglibyście polecić jakieś przewodniki po kanałach Beneluksu (Belgia i Holandia)? Szukałem, ale wszystkie są powyżej 100zł. Może być po angielsku lub nawet po niemiecku

Dodane przez garon dnia 07.11.2014
#4

Dużo takich rzeczy jest na bunkierkach w Holandi, ale nigdy się ceną nie interesowałem. Zobacz tutaj http://www.barki.pl/ może coś się Tobie przyda.

Edytowane przez garon dnia 01.01.1970

Dodane przez Marian Janas dnia 08.11.2014
#5

Pobuszuj po zasobach tej strony:
http://kanaly.info/

Dodane przez -MariaN- dnia 21.01.2015
#6

Jeśli kogoś interesuje trasa kanałami ze Szczecina do Marsylii to na razie jestem w połowie drogi.
Tutaj adres strony na której można o tej podróży trochę poczytać http://mag-mar.bl... , mało szczegółów technicznych, ale nie taki był cel tego bloga - z nowości jedna ważna - pływanie po kanałach Belgii jest płatne od 2 miesięcy - 40 Euro na okres 3 miesięcy (nie można kupić winiety na jeden dzień, tydzień itp...) - ja będę płynął tydzień - wyszło mi drogo. Do tej pory było za darmo.