Tytuł: ŻEGLUGA ŚRÓDLĄDOWA :: Pytania o pracę (porady, opinie)

Dodane przez motorzysta92 dnia 01.06.2012
#12

Witam

Piszę w temacie związanym wcześniej z pracą, by nie zaśmiecać wątku. Otóż dzisiaj byłem w biurze firmy Navigar w Szczecinie, gdzie w okresie wakacyjnym chciałem podjąć pracę w charakterze motorzysty. Przedłożyłem wszystkie posiadane dokumenty (morskie), i powiedziano mi, że muszę udać się do szczecińskiego UŻŚ, do którego miałem kilka minut drogi, w celu otrzymania na podstawie moich dokumentów morskich dokumentów śródlądowych. W urzędzie zostałem szybko i uprzejmie obsłużony, skserowano moje świadectwo motorzysty wachtowego, i dostałem kilka druczków do wypełnienia:

- Wniosek do UŻŚ w Szczecinie o wydanie/wymianę patentu/świadectwa motorzysty
- Wniosek o wyadnie żeglarskiej książeczki pracy
- Listę dokumentów potrzebnych do uzyskania dokumentów kwalifikacyjnych
- Listę dokumentów potrzebnych do uzyskania żeglarskiej książeczki pracy
- Świadectwo zdrowia, które wypełni lekarz na podstawie dostarczonych badań lekarskich

Z mojej storny kilka pytan:

1. Ile dokładnie trwa czas załatwienia formalności w urzędzie, chodzi mi o czas oczekiwania na świadectwo motorzysty i książkę pracy.

2. Jakie mniej więcej są koszty zrobienia wszystkich badań lekarskich potrzebnych do wypisania przez lekarza świadectwa zdrowia. Czy potrzebne będzie jakieś skierowanie na badania z firmy zatrudniającej?

Bardzo prosiłbym o odpowiedź kogoś kto miał z tym już do czynienia, czyli mam tu na myśli wszystkich pracujących na wodzie forumowiczów. Zależy mi, by pieniądze na wakacyjne plany były owocem pracy w moim zawodzie.

Na koniec mam jeszcze jedno pytanie. Czy jeśli posiadam papiery na ŻŚ oraz ŻM, to praca jest możliwa w dwuch przypadkach bez żadnego problemu? Mogę zdobywać doświadczenie na szuwarach i pełnym morzu?

Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam wszytskich wodniaków!