Stopień Ratowice do przebudowyDrukuj

Stopień Ratowice do przebudowyPaństwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie ogłosiło przetarg na remont i przebudowę śluzy na stopniu wodnym Ratowice na rzece Odrze. Infrastruktura ma zostać dostosowana do IV klasy drogi wodnej. Inwestycja dotyczy projektu o nazwie: „Remont i przebudowa śluzy na stopniu wodnym Ratowice na rz. Odrze w km 227+400, gm. Czernica wraz z dostosowaniem śluzy do min. IV klasy drogi wodnej”.

Krakowska oferta dla statków i hoteli bez prądu i wodyDrukuj

 • mkrakowiak74
 • 12.07.2018 07:21:58
 • 572 czytań
 •  3 komentarze
Krakowska oferta dla statków i hoteli bez prądu i wodyMiasto postawiło nad Wisłą pale cumownicze, z których nikt nie korzysta. Właściciele statków, łodzi i barek przypominają bowiem, ża mamy XXI wiek i jak się dobija do brzegu to powinno się mieć możliwość skorzystania z prądu i wody. Ale tak nie jest w Krakowie, bo na to zabrakło pieniędzy.

Osiem lat temu przy brzegu Wisły - m.in. na Salwatorze - urzędnicy miejscy ustawili pale cumownicze. Problem jednak w tym, że do tych „stanowisk” nie doprowadzili odpowiednich instalacji - chodzi m.in. o prąd. W efekcie armatorzy z nich nie korzystają.

OT Logistics nie płaci - dzierżawcy protestująDrukuj

OT Logistics nie płaci - dzierżawcy protestująZ powodu wstrzymywania dzierżawcom, współpracującym z Grupą Kapitałową OT Logistics należnych im płatności, kompensowania po kolei w całości należności za paliwo itp. - dzierżawcy obsługujący Górną Odrę w proteście odmówili wykonywania zleceń.

W Szczecinie 5-ciu dzierżawców także odmówiło wykonywania zleceń, dopóki nie dostaną należnych pieniędzy.

Będziemy informować o rozwoju wydarzeń.

Przekop Mierzei ma kolosalne znaczenie dla Polski WschodniejDrukuj

Przekop Mierzei ma kolosalne znaczenie dla Polski Wschodniej Budowa nowej drogi wodnej między Zatoką Gdańską a Zalewem Wiślanym ma kolosalne znaczenie dla Polski Wschodniej, w szczególności dla Warmii i Mazur - powiedział w sobotę w Ostródzie minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

Podczas spotkania z mieszkańcami Ostródy (warmińsko-mazurskie) minister Gróbarczyk ocenił, że przekop przez Mierzeję Wiślaną "da wielkie możliwości rozwojowe dla regionu i portu w Elblągu".

Elbe Project Cargo Line - nowa usługa przewozu regularnego na ŁabieDrukuj

Elbe Project Cargo Line - nowa usługa przewozu regularnego na ŁabieDeutsche Binnenreederei AG (DBR), największy w Niemczech operator żeglugi śródlądowej należący do Grupy Kapitałowej OT Logistics, uruchomił regularną linię przewozu ładunków projektowych i ciężkich po Łabie. Było to możliwe dzięki nawiązaniu współpracy z Sächsische Binnenhäfen Oberelbe (SBO).

Tak zwana linia EPCL (linia do Przewozu Ładunków Ponadgabarytowych po Łabie) zapewnia całoroczne połączenia pomiędzy portami śródlądowymi należącymi do SBO oraz portami morskimi. Projekt EPCL jest realizowany w ramach zintegrowanej strategii dla Łaby. Przewiduje ona działania optymalizacyjne w przypadku niskiego stanu wód, które mają umożliwić utrzymanie toru wodnego o głębokości co najmniej 140 cm w 345 dni w roku, wg średniej długoterminowej.

Modernizacja stopnia wodnego Rędzin na Odrze za ok. 50 mln złDrukuj

Modernizacja stopnia wodnego Rędzin na Odrze za ok. 50 mln złRegionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu wybrał najkorzystniejszą ofertę w przetargu na modernizację stopnia wodnego Rędzin na Odrze w km 260,7. Przedsięwzięcie dotyczy przystosowania infrastruktury do III klasy drogi wodnej.

Do realizacji zadania zgłosiły się dwa konsorcja. Pierwsze z nich składało się z firm ETP i Nafto (61,881 mln zł), a drugie – Eko-Wod i Naviga-Stal (47,150 mln zł). Obaj oferenci zaproponowali 60-miesięczny okres gwarancji.

Cztery hotele zacumują na WiśleDrukuj

 • mkrakowiak74
 • 04.07.2018 07:44:28
 • 467 czytań
 •  2 komentarze
Cztery hotele zacumują na WiśleCztery hotele na wodzie mają zacumować pod koniec lipca na Wiśle przy bulwarze Wołyńskim, w rejonie dawnego hotelu Forum. Atrakcją ma być widok z nich na Wawel i kościół na Skałce.

Nowatorski projekt wywołuje duże kontrowersje wśród mieszkańców, przekonujących, że w taki sposób nie powinno się zaburzać krajobrazu w tak ważnej części miasta.

Wisła Warszawska - zarys problemu i jego rozwiązania w aspekcie planów rządowychDrukuj

Wisła Warszawska - zarys problemu i jego rozwiązania w aspekcie planów rządowychW kwestii nazewnictwa przyjmuje się, że Wisła Warszawska to odcinek rzeki od miejscowości Karczew na prawym brzegu i Gassy na lewym brzegu w km 488 do miejscowości Skierdy na prawym brzegu i Łomna na lewym brzegu w km 539 biegu rzeki. Szerokość koryta Wisły na południu miasta wynosi około 1 kilometra, na północy wynosi około 600-700 metrów. Na wysokości Mostu Śląsko-Dąbrowskiego występuje maksymalne przewężenie, gdzie szerokość rzeki wynosi tylko 350 metrów. Ten śródmiejski wąski odcinek Wisły, nazywany jest „gorsetem warszawskim” i ciągnie się przez około dziewięć kilometrów.

Powstanie zwężenia wynika z faktu, iż bezpośrednio po II wojnie światowej właśnie tutaj brzegi rzeki były miejscem wywózki gruzów i odpadów komunalnych Warszawy.

Projekt nowelizacji ustawy o żegludze śródlądowejDrukuj

Projekt nowelizacji ustawy o żegludze śródlądowej Sejmowa Komisja Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej rekomenduje przyjęcie projektu nowelizacji ustawy o żegludze śródlądowej. Na podstawie nowych przepisów ma nastąpić reforma urzędów żeglugi śródlądowej.

Jak powiedziała podczas poniedziałkowego posiedzenia podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Anna Moskwa, projekt jest konsekwencją ustawy Prawo wodne, która nałożyła na urzędy żeglugi śródlądowej obowiązki uzgadniania i opiniowania dokumentów związanych ze śródlądowymi drogami wodnymi, głównie w obszarze inwestycji.

W ciągu 18 miesięcy powstanie studium wykonalności na zagospodarDrukuj

 • mkrakowiak74
 • 03.07.2018 06:28:05
 • 367 czytań
 •  1 komentarz
W ciągu 18 miesięcy powstanie studium wykonalności na zagospodarW ciągu 18 miesięcy powstanie studium wykonalności zagospodarowania Wisły na odcinku od Gdańska do Warszawy oraz dróg wodnych od Warszawy do granicy z Białorusią i na odcinku od Wisły do Zalewu Wiślanego. Umowę w tej sprawie podpisano w poniedziałek w Zarządzie Morskiego Portu Gdańsk.

Studium wykonalności wykona, wyłoniona w przetargu, brytyjska firma Halcrow Group Limited.

Polskie drogi wodne będą mogły stać się docelowo elementami transeuropejskiej sieci transportowej TNT. Według strategii KE w zakresie rozwoju transportu w Europie do 2030 roku 30 proc. ruchu drogowego ma przenieść się na transport kolejowy i wodny śródlądowy.

Odra Centrum - jakie będzie?Drukuj

Odra Centrum - jakie będzie?W ubiegłym tygodniu wykorzystałem zaproszenie Pana Kamila Zaremby do odwiedzenia "Odra Centrum" w budowie i zapoznania się z zakresem adaptacji pomieszczeń przyszłego pływającego centrum odrzańskiej edukacji młodzieży i dorosłych. O zakresie edukacji przyszłego pływającego centrum nie będę się rozpisywał - szczegóły są pod adresem: http://onwater.pl/odra-centrum/ natomiast opiszę wrażenie jakie wywołał na mnie sam obiekt.

Z daleka lub z mostu widok pływającego obiektu już robi wrażenie, natomiast po wejściu do środka od razu powala jego wielkość i przestronność.
  PRchecker.info Free counters!