Rejestrowanie się w serwisie - propozycjaDrukuj

Napływają do nas sugestie, aby przy rejestrowaniu się w naszym serwisie zamiast powszechnie używanych w internecie nicków (ksywek, pseudonimów) podawać swoje prawdziwe imię i nazwisko. Są nawet propozycje aby dodawać klasę i rok ukończenia lub w przypadku nauczycieli - przedmiot nauczania. Te propozycje składano z myślą o tym, aby we wszelkich wypowiedziach, newsach, artykułach, komentarzach zawsze wszystkim był znany ich autor. Chcielibyśmy aby społeczność tworząca Stowarzyszenie oraz tę stronę była rzeczywistym środowiskiem osób związanych z Wrocławskimi Szkołami Żeglugi i stanowiących elitarny klub - odpowiedzialny za swoje słowa, wolny od wszelkich animozji i anonimowych napaści. Takia forma rejestrowania się pomoże także w odszukiwaniu kolegów z rocznika, klasy, załogi itp. a potem we wzajemnych kontaktach między sobą.

Proponujemy także, aby wykorzystywać pole przewidziane na podpis do podania informacji dodatkowych np. takich jak nr tel. numery czy nazwy używane w komunikatorach internetowych lub nawet adres. Zaznaczam, że dostęp do tych informacji mają jedynie zarejestrowani użytkownicy po zalogowaniu - sądzę więc, że wśród nas - właśnie takiej elity - nie będzie osób chcących wykorzystać te dane do innych, niecnych celów. Zapraszam do komentowania i wyrażania swoich opinii a tych, którzy już się zarejestrowali do ewentualnego skorzystania z opcji "Edytuj profil" w celu zmiany Nicka na Imię i Nazwisko

Andrzej Podgórski - Apis
(ja muszę zachować ksywkę)

#1 | gpspectrum dnia 05.11.2006 19:28
no dobra, a co z takimi jak ja co nie chodzili do technikum, ale jest to dla mnie tematyka bardzo interesująca, i chciałbym coś w tym temacie uczynić
pozdrawiam wszystkich absolwentów i sympatyków
gpspectrum
#2 | Apis dnia 05.11.2006 19:44
WItaj i nie przejmuj się niczym. Każda otwarta głowa przyda się w naszej "walce o normalność". Strona jest stroną WSZYSTKICH sympatyków żeglugi i mamy w naszym gronie nawet miłe kobietki Grin
#3 | Ewka dnia 06.11.2006 17:22
- Och! - Ewka zarumieniła się i zatrzepotała długimi rzęskami.

W kwestii oceny tej "normalności", to radzę Panu, Panie GPSpectrum poczytać najpierw ich wspomnienia ze szoły, zanim wyrobi Pan sobie ostateczne zdanie na temat tych wodniaków Grin

A tak poważnie, to walkę o normalność trzeba toczyć nawet wtedy, kiedy światełko w tunelu okazuje się być światłem nadjeżdżającego z przeciwka pociągu. Kiedyś, ktoś normalny musi zrobić coś sensownego!
#4 | gpspectrum dnia 09.11.2006 13:08
wita gpspectrum
to chyba jakieś nieporozumienie, albo moje niedopowiedzenie,
jestem sympatykiem żeglugi śródlądowej, chciałbym dużo dla tej gałęzi zrobić, znam środowisko i jego problemy, wiem że jest to dziedzina po "macoszemu" najdelikatniej mówiąc traktowana, że nie ma jednego gospiodarza ani decydenta, i taki stan trzeba natychmiast zmienić, aby była jakakolwiek perspektywa dla żeglugi "szuwarowo-bagiennej".
nikt za nas tegonie zrobi, zatem-co możemy zdziałać?Sad
#5 | Apis dnia 09.11.2006 13:45
Ależ zrozumieliśmy Cię dobrze. Wszyscy tutaj chcemy zrobić coś dla przywrócenia normalności, czyli reaktywowania przewozów rzecznych w stopniu większym niż to ma miejsce teraz. Każdy wspierający tę ideę jest tu mile widziany. Strona jest powiązana ze Stowarzyszeniem Absolwentów Szkół Zawodowych Żeglugi Śródlądowej. To stowarzyszenie ma osobowość prawną i ma w statucie lobbowanie na korzyść spraw o których piszesz. Chcemy wywierać presję na decydentów każdego szczebla przy podejmowaniu decyzji z branżą związanych. Także rozliczać za NIE PODEJMOWANIE decyzji.
#6 | grundi68 dnia 09.11.2006 18:21
pozdrawiam "gpspectrum" ,jestem tak samo jak ty sympatykiem żeglugi rzecznej
ale nie skończyłem żadnej wodnej szkółki (z perpektywy czasu to chyba szkoda)a nawet wręcz przeciwnie ale też chcę wszystkiego dobrego dla zeglugi i razem z innymi na tej stronie zastanawiam się jak to zrobić i co trzeba zrobić zeby było lepiej. Te wspomnienia szuwarowe szanuje ,mają bardzo miły koloryt a póki co ciesze się,że fachowcy za jakich uważam absolwentów szuwarowych cierpliwie(na razie)odpowiadają na moje być może naiwne pytania z branzy żeglugowej,za co im chwała!!
#7 | Waldemar Wojcik dnia 02.05.2008 19:44
B. dobry pomysł, jestem za. Imię i nazwisko zobowiazują. Pozdrowienia. Waldemar Wójcik
#8 | przylodz dnia 02.05.2008 20:49
Taki nick, jest jakby nazwiskiem.Posługuje się nim z powodzeniem w internecie.Nie wstydzę się swojego nazwiska i przeważnie artykuły czy inne teksty podpisuję nazwiskiem. W metryczce podaję je również, więc każdy może do niego sięgnąć.Myślę, że ni należy komplikować czegoś, co ma swój bieg i działa, moim zdaniem dobrze.
Pozdrawiam łodziarzy i turystów.
Adam Madaj - przylodz.Smile
#9 | Misiek Vb71 dnia 03.05.2008 16:04
Przylodz, z ust mi to wyjąłeś, albo raczej z klawiatury. Nic dodać, nic ująć. Szanując innych, koleżanki i kolegów ze strony, wpisałem swoje dane w profil. Kto chce, wiedzieć będzie o mnie to, co go interesuje. Więcej, z kontaktów mailowych lub telefonicznych. Wtedy tracą znaczenie, nick czy nazwisko pod tekstem.Grin
Misiek
Kazimierz Tomaszewski
#10 | przylodz dnia 04.05.2008 14:07
Nawiązując do poprzedniej mojej wypowiedzi, w kontekście poparcia udzielonego mi przez Miśka, chciałbym dodać sugestię dla administratora strony. Wzorem innych portali, sklepów internetowych i innych szeroko oglądanych stron, podać rubryki, które podczas rejestracji powinno się obowiązkowo wypełniać. Bez wypełnienia takich rubryk, rejestracja po prostu nie doszła by do skutku. W takich obowiązkowych rubrykach powinno się zamieszczać nazwisko i imię, oraz miejscowość. Pozostałe rubryki mogły by być wypełniane przez użytkowników dowolnie ( np. rok urodzenie, zawód, czy numer telefonu) gdyż są to w końcu informacje osobiste, mające wpływ choćby na odbieranie spamu. Myślę, że obowiązek umieszczenia nazwiska i imienia oraz miejscowości zamieszkania ograniczyły by zapędy niektórych anonimowych komentatorów w umieszczaniu niecenzuralnych postów, a także pomogło by wykryć zaśmiecaczy serwisu.
#11 | Apis dnia 05.05.2008 11:58
Sprawa przedstawia się następująco:

1. Nick (pseudonim) zamiast nazwiska jest wygodniejszy z wielu powodów, wśród których znajduje się brak możliwości stosowania w nim polskich znaków diakrytycznych (liter z "ogonkami" ). Siłą rzeczy niektóre nazwiska musiałyby zostać "zniekształcone".
2. Wymuszanie wypełniania obowiązkowych pól przy rejestracji nie rozwiązuje sprawy spamowania lub niecenzuralnych wpisów. Kto rejestruje się w "niecnych celach" - poda i tak nieprawdziwe nazwisko lub - co gorsze - poda cudze.
3. Możliwość dobrowolnego wypełnienia pól w profilu pozostawia pełną swobodę użytkownikowi i moim zdaniem jest dobrym rozwiązaniem. Kazik-Grześ-Misiek-Tomaszewski ma rację i tyle ksywek, że każdy może wybrać jedną do kontaktów z Nim Wink
#12 | Rysiek Faron dnia 18.04.2011 12:32
Ajajaj!
Temat Rejestrowanie się w serwisie - propozycja został powołany do życia 28.07.2006. Od tamtej pory doczekał się 11 komentarzy i... 1334 czytań! A ja trafiłem na niego dopiero dzisiaj(!), ale postanowiłem się również dołączyć do grona tych co przede mną - tych odważniejszych, co to nie wstydzą się przed zabieraniem głosu w interesie Nas wszystkich.
Otóż Panie, Panowie, Koleżanki, Koledzy Łodziarze i Szanowni Sympatycy Naszej Krypy - bez jakiegoś tam "światłocienia" jestem za przedstawianiem się z imienia i nazwiska, rodzaju szkoły i rocznika ukończenia, klasy, nazwiska wychowawcy oraz podawania prywatnego maila na wypadek nagłej potrzeby bardziej prywatnych kontaktów. A także zdjęcia - w przypadku naszych uroczych pań jakaż to radość popatrzeć sobie na ładną dziewczynę!
Wybaczcie, że nie będę uzasadniał dlaczego, nie będę obrażał Waszej inteligencji - "mądrej głowie dość dwie słowie".

Ale tak dla jasności, że tak się wyrażę "przykładziki":

1. KTO TO JEST?

- Profil użytkownika
Nazwa użytkownika BARTI7B
Użytkownik
Adres e-mail
Data rejestracji 03.01.2011
Ostatnia wizyta 18.04.2011
Wyślij prywatną wiadomość
Dodatkowe informacje
Imie i nazwisko
kraj zamieszkania
nr telefonu
obecny zawód
rok ukończenia TZS/ZSZS/PST
klasa

2. ALBO KTO TO JEST - Najnowszy członek załogi: foka1953

- Profil użytkownika
Nazwa użytkownika foka1953
Użytkownik
Data rejestracji 17.04.2011
Ostatnia wizyta 17.04.2011
Wyślij prywatną wiadomość
Dodatkowe informacje
Imie i nazwisko
kraj zamieszkania
nr telefonu
obecny zawód
rok ukończenia TZS/ZSZS/PST
klasa
--------------------------------------------------
Ciekaw jestem Waszych opinii.
Nie bójcie się Kapitana - to jest Nasz Portal, Nasz Statek i ja osobiście chciałbym wiedzieć z Kim jestem "na burcie".

Z wyrazami szacunku marynarz Rysiek Faron
#13 | Teos dnia 18.04.2011 14:57
Z okazji urodzin zdrówka życzę Panie Ryszardzie.
Aleś Pan skamielinę tu odkopał ;-)
Co do meritum to dyskutowaliśmy o tym nie tylko tutaj ale i na forum:
http://www.zegluga.wroclaw.pl/forum/v...ead_id=776
Wygląda na to że większość jest przeciwko anonimom,
problem istnieje jedynie z wyegzekwowaniem wpisywania prawdziwych danych.
Dałoby się to zrobić ale nie jest to ani łatwe ani przyjemne ;-(
Pozdrawiam serdecznie
Tadeusz "Teos" Jankowski

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  PRchecker.info Free counters!