Artykuły: 07. Prezentacje i fotoreportaże

Śluza Przewóz
Prezentacja ostatniego stopnia wodnego Kaskady Górnej Wisły.


Na skróty
Pod koniec roku 2008 dokonano w Koźlu dość nietypowej i - jak to zwykle bywa w takich sytuacjach - troszkę skomplikowanej operacji przeprowadzenia przez jaz pełnopokładowej barki do przewozu kruszywa oraz pontonu do zastosowań uniwersalnych. Jednostki eksploatowane będą przy wydobyciu kruszywa na Odrze w okolicach Raciborza.

Minął stary, przyszedł nowy...
Początek nowego roku jest czasem sporządzania bilansów i refleksji nad tym co zrobiliśmy, a czego nie udało się zrealizować. Czy był dla Odry i ludzi z nią związanymi szczególnie łaskawy?

Odra - fotoreportaż z myszką
Ostatnio nabyłem bardzo ciekawą książkę wydaną przez Weltbild pt. "Schlesien". Jest to zbiór starych, przedwojennych fotografii Śląska.

Odra mrozem malowana
Czy w czasie zimy może być mróz i śnieg ? Ależ tak. To normalne zjawisko dla naszej szerokości geograficznej. To co było w ostatnich latach w okresie kalendarzowej zimy to tylko chwilowy wybryk natury. Wiara naukowców o nadejściu globalnego ocieplenia, że o mrozach i śniegu można powoli zapominać, w tym toku przyniosła wiele niespodzianek.

Budowa krypy - 2008
Opis budowy galara - „patelki” metodą szkutniczą w Basonii km 312,50 rz. Wisły bp., występującego tam pod nazwą krypy, wraz z fotorelacją dokumentującą jej fazy.

Rutynie ku przestrodze
W dniu 29.03.2009 o godz. 13. na km. 304,8 rzeki Odry (kanał wyjściowy na Odrę z portu w Malczycach) miało miejsce zdarzenie, którego być tam nie powinno...

Wieś bez ulic
Holenderska Wenecja

Klassikwelt 2009 - czyli para naprzód!
Klassikwelt - wystawa która podbiła serce każdego miłośnika motoryzacji. Obojętnie, w powietrzu, na lądzie, czy na wodzie, wszystko co zbudowane zostało przed 1973 rokiem znalazło miejsce w halach wystawowych, na pasach startowych czy w basenach portowych.

Pozdrowienia od przyjaciół
Zebrało mi się trochę zdjęć o tematyce naszej Strony, które zrobili moi przyjaciele podczas swoich urlopów. Wydaje mi się że są dobrym tematem na lekki, wakacyjny fotoreportaż.


Nowoczesna BM-ka - fotoreportaż
Kiedyś gdzieś przeczytałem a może usłyszałem, że gdy w Holandii pojawiły się wiele lat temu pierwsze polskie barki typu BM-500, były przez Holendrów z uznaniem określane jako "moderne". Dzisiaj nasze stocznie przegrywają wyścig cenowy z azjatyckimi kadłubami wyposażanymi w Europie. Miałem okazję zobaczyć taką barkę i chciałbym się podzielić wrażeniami.

Berliński malarz obiektywem
Zawdzięczamy mu najpiękniejsze ujęcia z życia wodniaków. Niewielu uczestnikom tak pięknych sekwencji udało się uwiecznić i pozostawić potomnym świadectwo rozkwitu żeglugi śródlądowej. My mamy swojego Mieczysław Wróblewskiego, a Niemcy mają Willy Römera.

Szczęśliwe miasto - Glückstadt
Miasto Glückstadt, czyli "szczęśliwe miasto", zostało założone w 1617 przez Christian'a IV (król Danii i Norwegii oraz książę Szlezwik i Holsztyn), aby stanowić przeciwwagę dla rosnącego w siłę Hamburga. Zapraszam na krótki spacer od kei do centrum malowniczego miasteczka, gdzie można usiąść na tarasie jednej z wielu doskonałych restauracji i zjeść smacznego śledzia (Glückstädter Matjes) ze "szczęśliwego miasta".
  PRchecker.info Free counters!