Artykuły: 07. Prezentacje i fotoreportaże

Żeby latać - trzeba pływać...
W "Europie Śródlądowej" być może nikomu nie trzeba pokazywać takich obrazków, ale w naszej polskiej, rzecznej rzeczywistości konieczne jest uzmysłowienie decydentom potencjału jakim dysponuje żegluga śródlądowa.

Wiosna, panowie kapitanowie
Jedynym, niezawodnym, stuprocentowym zwiastunem nadejścia prawdziwej wiosny jest moment stawiania na rzece Odrze we Wrocławiu jazu Psie Pole. W tym przypadku RZGW Wrocław nigdy się nie myli i od chwili postawienia jazu wiosna w Europie jest tak pewna jak amen w pacierzu.

Zegrze-Toruń na s/y Damroka
Rejs jachtem po Wiśle

Kucykiem po falach, czyli "Odrzańskie reminiscencje"
Kucyk lubi się przemieszczać i lubi spotykać inne statki po drodze. Najbardziej jest dumny z tego, kiedy mija się z zawodowcem.

Odrzańskie klimaty.
Materiał dedykuję tym, którzy decydują o losach rzeki, tym którzy mając wiedzę o jej problemach na poziomie encyklopedycznym lub wyniesioną zaledwie ze szkół z lekcji geografii.

Strasburg nie tylko żeglugowy
Fotorelacja z wizyty naszego reprezentanta w Strasbourgu - kpt.ż.ś Józefa Węgrzyna - na Międzynarodowym Kongresie żeglugi śródlądowej. W czasie trwania konferencji uczestnicy odbyli rejs po rzece Ill spinającej klamrą strasbourską starówkę.

A orkiestra ciągle gra - czyli Karnawał Odrzański po wrocławsku.
W dniach 21.06.2008 – 22.06.2008 został zorganizowany we Wrocławiu Karnawał Odrzański. Organizatorami było Biuro Sportu, Turystyki i Rekreacji U.M. we Wrocławiu, Stowarzyszenie "Drzwi do Europy" oraz klub kajakarzy niepełnosprawnych "Kapok".

Parada parowców
W niedzielę, 25 maja odbyla się w Vevey, położonym na pólnocnym brzegu Jeziora Genewskiego, doroczna parada starych parowców, będąca równocześnie tradycycyjnym festynem ludowym. Zawsze gromadzi tłumy gapiów nad brzegi tego ogromnego jeziora.

Żegluga na Nilu
Fotoreportaż z rejsu statkiem pasażerskim po tej największej rzece Afryk

Hameln po polsku
"W roku 1284 pojawił się w Hameln przedziwny mężczyzna...", tak zaczyna się opowieść, która niewielkiemu miastu w Dolnej Saksonii przyniosła światową sławę. Podczas prywatnego pobytu w Hameln pstryknąłem kilkanaście fotek, troszkę innych znalazłem w sieci i tak oto zrodził się portrecik miasta nad Wezerą, które o tym, że swój rozwój zawdzięcza między innymi żegludze na rzece nie zapomniało.

Dwa razy w tej samej wodzie
Wbrew powszechnej modzie na letnie "bywanie" poza granicami kraju postanowiliśmy wraz z nierozłącznym kompanem nieplanowanych wypadów po nadrzecznych chaszczach w tym sezonie zobaczyć galicyjskie kresy wschodnie. Jedynym warunkiem co do wyboru regionu był jego związek z żeglugą śródlądową.

Rzeka - Miasto - Ludzie
Wystawa "Rzeka - Miasto - Ludzie" w obiektywie Janusza Fąfary

Statek-muzeum "Oscar Huber"
Statek-muzeum "Oscar Huber" w obiektywie Teos'a

W nowy rejs (drogę) życia!
Nasz współredaktor "Zamek" przysłał nam - wraz z podziękowaniami za życzenia złożone mu łamach naszej strony - kilkanaście zdjęć ślubnych. Ułożyłem z nich małą prezentację i zamieściłem tutaj, gdyż zawiera znajome nam motywy...

Na węglowym szlaku.
Pomimo, że mam codzienny kontakt z załogami statków i z ich opowiadań wiem jak wygląda dziś odrzański szlak, to postanowiłem mimo wszystko odświeżyć swoja wiedzę o starym odrzańskim szlaku - czyli o Górnej Odrze.
  PRchecker.info Free counters!