Ludzie i statki Żeglugi Warszawskiej (lata 1960-1992)Drukuj

Ten wspaniały artykuł otrzymałem w formie, którą chcę zachować jako własna pracę autora. Ponadto rozbieranie go na czynniki pierwsze i przekształcanie w dokument HTML zabrało mi już tyle czasu, że nie ma sensu nadal wstrzymywać publikacji jedynie po to aby to dokończyć. Przy moich licznych obowiązkach i braku czasu mogłoby to potrwać jeszcze... Postanowiłem więc zachować jego oryginalną formę i dlatego jest to dokument do pobrania. Mam nadzieję, że kpt. Stanisław Fidelis - autor opracowania - mi wybaczy.

Andrzej Podgórski - redaktor serwisu


Pobierz (2.5 MB)
#1 | Janusz Miszewski dnia 20.04.2010 23:16
Gratuluje panie Stanisławie! Świetne kompendium wiedzy o Żegludze Warszawskiej i jej pracownikach. Pozdrawiam serdecznie!
#2 | Adam Reszka dnia 21.04.2010 00:36
Artykuł kpt. Staszka Fidelisa stanowi cenny materiał historyczny, dlatego wyrażam uznanie za jego opracowanie. Nasz Redaktor Serwisu słusznie postąpił, publikując tekst w oryginale. Z uwagi na istotę i ważkość problemu autorstwa, apeluję do Kapitana Podgórskiego o wprowadzenie obok "Spisu treści serwisu" nowego działu - "Alfabetycznego indeksu autorów". Przewiduję bowiem już w niedalekiej przyszłości wykorzystywanie naszych artykułów przez naukowców różnej maści.
Pozdrawiam - ARes.
#3 | Apis dnia 21.04.2010 08:46
Alfabetyczny indeks autorów to nie jest taka prosta sprawa. Trzeba byłoby go napisać ręcznie dodając linki do artykułów (bo po co ten spis bez tego) i po każdym artykule świeżo dodanym napisać taki indeks na nowo. Automatyczne generowanie (tak jak spis treści serwisu) jest raczej niemożliwe. Ale spróbuję.
#4 | Valdemaras dnia 21.04.2010 11:49
Witam !

bardzo Ciekawy spis statków i ludzi, jednak mam trochę sprostowań i uzupełnień bo nie wszystko tu się zgadza mam namyśli dane statków, ale to wkrótce.

Pozdrawiam
#5 | Valdemaras dnia 21.04.2010 13:16
Panie Stanisławie prześle Panu moje uwagi na PW. Ok.
#6 | Fidelis dnia 21.04.2010 17:44
Do Apisa; Panie kapitanie ,,Nadzieja'', jest cnotą teologalną dzięki której z całą ufnością pragniemy wybaczać, wierzyć i oczekiwać.

Dziękuje i pozdrawiam. St Fidelis.
#7 | Adam Reszka dnia 22.04.2010 00:29
@Apis: Zawsze z czymś wyskoczę nie w porę, wprowadzając w zakłopotanie naszego Kapitana. Pomimo, że czynię to w najlepszej wierze "ku chwale Portalu". Domyślam się też, ile zajęć masz Andrzeju poza redagowaniem serwisu. I martwię się, co by się stało, gdybyś się sam zdymisjonował? Klęska dla nas wszystkich! Nie rób nam tego!
#8 | Waldemar Wojcik dnia 22.04.2010 12:08
Statkiem "Gen.Świerczewski" płynałem wraz z żona Ewą w 1956r. z Płocka do Gdańska i z powrotem, jako gośc i krewniak Kpt. Kazimierza Olszewskiego. Rejs odbywał się jako wycieczka, prawdopodobnie w ramach t.zw. funduszu wczsów pracowniczych.
We Włocławku była kolacja zapoznawcza, gdzie po kilku głebszych towarzystwo było na tyle rozlużnione ale i patriotyczne, że kiedy orkiestra zagrała "Czerwone Maki na Monte Casino", ludzie oczywiście nie tańczyli ale wysłuchali melodii stojąc a pomysłodawca dostał oklaski. Ranek nie spotkał mnie na milicji i rejs do końca byl bardzo udany.
Dziękuję i pozdrawiam Autora.
#9 | K Domagala dnia 27.05.2010 22:23
Panie Stanisławie-wspaniałe wspomnienia,napracował się Pan przy tym,ale warto było ,a mnie o tyle przyjemniej,że i o mnie Pan pamiętał .Tyle zanajomych nazwisk,zadiwiające czy Pan to miał w głowie czy tez w jakichś zapiskach.Jak by nie było warto było ,a dzięki tej stronie przeczytaja o nas może jeszcze nasze wnuki.
Gratuluje i pozdrawiam.
#10 | Wojciech Rytter dnia 28.05.2010 07:23
Stasienku.Moje szczere gratulacje.Widzialem jak tworzyles,jak sie napracowales piszac te wspomnienia.Dziekujemy Ci za to serdecznie.Jestes wspanialym Czlowiekiem i pierwszym,ktory dokonal podsumowania dziejow Zeglugi powojennej .Ty Stasiu dotykales tego.To bylo cale twoje zycie.To czasy naszej mlodosci,czasy jakze piekne i kolorowe.Pamietam,jak naprzeciwko mojego domu, przy przystani staly czasami trzy lub cztery pasazery,prawie na pol Wisly.To se ne wrati....Dziekujemy Ci Stasiu.Jestem dumny,ze mam tak wspanialego przyjacela,ktory teraz cumuje ze mna na Tumskiej.Pozdrawiam serdecznie cala Zaloge.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  PRchecker.info Free counters!