Moja szkołaDrukuj

Jestem absolwentem z 1968 r,Po skończeniu szkoły względy zdrowotne nie pozwoliły mi na wykonywanie zawodu. Strasznie to przeżyłem byłem załamany. Wróciłem do Jaworzna gdzie mieszkała moja rodzina. A później różnie: byłem górnikiem, hutnikiem szkła, prywatnym przedsiębiorcą a obecnie na zasłużonym odpoczynku.

Szkoła dała mi bardzo dużo przede wszystkim nauczyła myślenia i samodzielności. Wzorce jakie wyniosłem ze szkoły kierowały mną przez całe życie. Mogę śmiało spojrzeć w lustro i nikt nie powie mi że przeze mnie cierpiał. Ale jak się miało takich nauczycieli jak Marian Szwarc czy Komandor Wróblewski to na pewno jest się prawym człowiekiem.

Z wielką radością opowiadałem swoim córką a później wnukowi i wnuczkom o swojej ukochanej szkole o przygodach kolegach i niepowtarzalnej atmosferze. O szkole życia, w której nauczyłem się prać prasować szyć a nawet i gotować.

Pamiętam jak na praktyce po raz pierwszy gotowałem ziemniaki oczywiście nie zostały posolone. Na swojej drodze życia spotykałem kolegów z naszej budy. I zawsze byli to wspaniali ludzie. Mam wiele fotografii - niektóre wyblakłe, bo to przecież już 40 lat minęło...

Razem z kolegami organizujemy spotkanie absolwentów wszystkich naszych klas 2 maja w naszej budzie. Może już po raz ostatni spotkamy się w starym gronie i powspominamy trochę - również tych co odeszli na wieczną wachtę.

M. Zieliński
#1 | Apis dnia 30.03.2008 00:12
Uwaga bardzo cenna. Jest wprawdzie coś takiego na forum - w "Odszukajmy się - Nauczyciele", ale być może mało konkretnie określone. Można tam pisać wspomnienia, podziękowania, pytania np. czy można ich odszukać, jak się miewają itp..

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 50% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 50% [1 głos]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]
  PRchecker.info Free counters!