WIelkopolskie "safari"Drukuj

"Żeglugowe" safari może być świetna ilustracja do porównań zarówno kpt. Czesława Szarka o "terenówkach" czyli pływaniu po żeglugowych bezdrożach (link) , jak i "przerywaniu milczenia" w sprawie zaniedbania szlaków wodnych w Polsce, "wykrzyczanych" przez kpt. Janusza Fąfarę (link).

To, że mamy zdolnych kapitanów potrafiących pływać "po rosie na trawie" może niedługo stać się historią, jeśli nie zaczniemy dyskutować w sposób wskazany przez kpt. Andrzeja Podgórskiego w artykule "Co z ta polską.... żeglugą?" (link), oraz nie podejmiemy działań w kierunku przywrócenia kształcenia w tym zawodzie. Rzekami zaś zajmą się bobry, co doskonale widać w wielu miejscach prezentowanego fotoreportażu.

#1 | Odrzak dnia 24.02.2008 11:41
Super relacja. Przez moment poczułem się jak bym tam był. Mój imiennik Kpt. Czesław Winiarski pokazał to co ja opisywałem w artykule "Warta - Księżna czy sierota". Trochę się zmieniło ale...
Pozdrawiam "terenowców", Czesław Szarek.
#2 | Stasiokot dnia 05.03.2008 20:07
Byłem tam, było trochę emocji gdy płyneliśmy "po dole". Mało brakowało a zostawilibyśmy sterówkę na drzewie, gdyby nie refleks Czesława, który w porę ją opuścił. Skończyło się na strachu i krzywej lampie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  PRchecker.info Free counters!