PogadankaDrukuj

W przychodni ,na ulicy Potockiego w gabinecie dermatologii pracował doktor Lubiany. Słynął z tego,że przechodząc obok innych gabinetów, potrafił zaczepić oczekujących tam młodych ludzi, płci obojga, słowami :
- No, koleżanko, myślisz, że dwa zastrzyki załatwią sprawę? Proszę natychmiast przyjść do mnie do kontroli. Dziewczyna się czerwieniła, wszyscy na nią patrzyli, że niby taka ładna a proszę....A doktor Lubiany ujadał ze śmiechu. Znany też był z niewyparzonego języka. Zaprosiliśmy go kiedyś na lekcję wychowawczą, na prelekcję pod tytułem ,,Jak ustrzec się od chorób wenerycznych?". Był to bardzo wesoły, starszy pan, z niektórymi kolegami witał sięwylewnie jak ze znajomymi. Może i zresztą znali się bliżej? Prosiliśmy wychowawczynię ,,Rudą", żeby sobie wzięła wolne, bo doktor Lubiany czasem potrafił walić teksty bez cenzury i korekty. Nie posłuchała nas. Doktor zaczął od słów :
- Syf to jest syf. Czasem w nocy człowiekowi to tak stanie (pokazywał jak) a boliii...,,Ruda" nic, obróciła się do okna i udawała, że się zastanawia, jak wrony o tej porze roku, odnajdują pożywienie. Doktor Lubiany mówił dalej :
- Bo wiecie mądrale....jak mówi przysłowie : kto mieczem wojuje ten - tu zawiesił głos. Chórem odpowiedzieliśmy :
- Od miecza ginie!
- Od pochwy, mądrale, od pochwy - dokończył doktor.
,,Ruda" ,,pękła", przemaszerowała nerwowo w poprzek gabinetu, stukając obcasami, pchnęła drzwi i wyszła na korytarz. Ryknęliśmy śmiechem.
- Punkt dla nas - powiedział doktor Lubiany i zaczęła się prawdziwa pogadanka.
#1 | Janusz Tyburcy dnia 02.11.2006 14:55
Możliwe, że lekarz o którym pisze Staszek pracował w naszej przychodni zakładowej - w żegludze-/ Wrocław/
Pamiętają go chyba wszyscy nasi koledzy z żeglugi pracujący w latach 60-70, gdyż jego powiedzonka rozchodziły się od Szczecina do Koźla.Gdy przychodził do niego pacjent, to już w drzwiach mówił "kto mieczem wojuje ten od pochwy ginie"
Janusz Tyburcy
#2 | Monika dnia 09.12.2006 23:58
rewelacja Smile ile razy słyszałam od Babci zabawne historie....ale ta hihiihi rewelka...płaczę ze śmiechu

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 50% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 50% [1 głos]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]
  PRchecker.info Free counters!