Wrzesień nad SolinąDrukuj

Nasz "Absolwent-Senior" - Zbyszek Priebe przysłał swoje fotoimpresje zwracając się do mnie tak:

"Witaj Kapitanie.
Pozwoliłem sobie przesłać fotki z Soliny i z Wisły w Krakowie. Przebywaliśmy tam we wrześniu 2007, korzystając z gościnności Jaśka Zajdy i Tadzia Gurgula, armatorów TRAMP-a - "pasażera" na Solinie. Na zdjęciach w kolejności:

Przystań pasażerska w Polańczyku ; Państwo Lucyna i Zygmunt Pośpiechowie z Wrocławia; Bronia i Zbyszek Priebe na pokładzie TRAMPA ; wojskowy ośrodek wypoczynkowyJAWOR nad Soliną; Solina widziana z pokładu TRAMPA; Solina - różne ujęcia; wnętrze sterowni Trampa; Tadzio Gurgul i Jasiek Zajda na pokładzie Trampa; przystań pasażerska widziana od lądu; zapora w Solinie; przystań na cyplu w Polańczyku; z przyjaciółmi z Wrocławia; zapora w Solinie-różne ujęcia; Tramp w całej okazałości; linia brzegowa Bieszczadzkiego Morza; kilka fotek na końcu prezentacji zrobiłem na pokładzie 12 osobowego katamarana na Wiśle w Krakowie, pokazuja też przystań pasażerską na Wiśle w Krakowie.

Łączę pozdrowienia
Zbyszek Priebe


#1 | 5 dnia 26.10.2007 11:45
Piękne krajobrazy "zielonych wzgórz nad Soliną".
Woda ma to do siebie, że przyciąga a nas żeglugowców przed wszystkim.
Absolwenci jednej z najlepszych szkół żeglugi śródlądowej w Europie są oczywiście również nad tym pięknym zalewem.Jedni pracując tam zawodowo a inni odpoczywając w tym przepięknym zakątku kraju.
Tak to już jest, że pracujemy po to, żeby inni mogli odpoczywać.
W momencie kiedy pracę zawodową i swoje hobby połączy się w jedno to możemy powiedzieć, że spełniliśmy zadanie przed jakim postawiła nas Szkoła nasze - T Ż Ś . Cool
#2 | Bryza dnia 26.10.2007 23:15
Tutaj równie pięknie i romantycznie jak w Norwegii.Chyba zmienię plany i najpierw zobaczę"zielone wzgórza nad Soliną"rzeczywiście urokliwe i nasze POLSKIE.Piękne widoki.
#3 | grabowski dnia 27.10.2007 18:19
Grabowski dnia 27 .10.2007. Bardzo piękne widoki które bardzo przyciągają
#4 | Valdemaras dnia 27.10.2007 21:44
Ten "TRAMP" jeżeli się nie mylę to dawna jednostka MWojennej typu MT-8.
Była ona zaprojektowana do przewozu ludzi i ładunków w rejonach przybrzeżnych a także przystosowana była do przewozu 6 torped na specjalnych stelażach przewożono osobno korpusy leżąco i głowice stojaco. Zbudowano około 10 sztuk. Czy jest możliwość dowiedzenia się jakie miała oznaczenie przed kupnem.
#5 | Bryza dnia 28.10.2007 12:28
Dobrze wiedzieć,że jest ktoś kto posiada taką wiedzę o taborze pływającym ( zaintrygowała mnie Warszawa i nie tylko) oraz tworzy swego rodzaju encyklopedię z której można korzystać.Gratuluję.
#6 | Zbyszek_Priebe dnia 07.11.2007 16:43
Wiadomość dla Valdemaras
-chyba strzeliłeś w dziesiątkę.
Szczegóły u Jaśka Zajdy,który ongiś w marwoju
pływał na takim okręciku,a obecnie jest armatorem i eksploatatorem
TRAMPA na Solinie : ; tel.0603/860-234.
Pozdrawiam i życzę dobrej komunikacji z Jaśkiem.
Zbyszek Priebe

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  PRchecker.info Free counters!