Grand Prix Odry skuterów wodnych w Brzegu
Bardzo widowiskowe zawody skuterów wodnych odbywały się 13 sierpnia br. przy marinie na Odrze w Brzegu. Była to kolejna rywalizacja zawodników – amatorów w cyklu Grand Prix Odry – to zawody, które od maja br. odbywają się w Krapkowicach, Opolu, Kędzierzynie – Koźlu, a teraz – w Brzegu. Finał na początku września będzie miał miejsce w Kędzierzynie – Koźlu.

Głównym organizatorem Grand Prix Odry jest Stowarzyszenie Marin Odrzańskich. Brzeskie zawody zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a odbywały się one pod patronatem Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka.
Powiew luksusu. Zakończyły się Targi Sportów Wodnych WIATR i WODA
Najpiękniejsze jachty, luksusowe łodzie motorowe, najszybsze skutery, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny - to wszystko można było zobaczyć podczas 11. Targów Sportów Wodnych WIATR i WODA.

Głównym celem Targów WIATR i WODA na wodzie jest promocja idei żeglarstwa morskiego i sportów wodnych, a przy tym umożliwienie amatorom wodnej rekreacji oceny walorów jachtów, łodzi motorowych i sprzętu sportowego w ich naturalnym środowisku - na wodzie.
Grand Prix Odry skuterów wodnych
W Marinie Brzeg na 13.08.2016 roku o godzinie 11.00 odbędą się regaty skuterów wodnych w ramach Grand Prix Odry, organizowane przez Stowarzyszenie Marin Odrzańskich przy udziale MOSiR Brzeg. Impreza ma charakter sportowo-rekreacyjny i przeznaczona jest dla osób amatorsko pływających skuterami wodnymi (wykluczony jest udział zawodników posiadających licencję zawodniczą PZMiNW).

Do zawodów mogą zgłaszać się wszyscy posiadający patent sternika motorowodnego. Nie jest wymagane posiadanie własnego sprzętu – organizatorzy zapewniają możliwość skorzystania ze skutera Spark o mocy 90 KM.
Grnad Prix Odry 2016
Stowarzyszenie Marin Odrzańskich organizuje Grand Prix Odry skuterów wodnych i łodzi motorowych. Celem zawodów jest upowszechnienie turystyki motorowodnej oraz sportu amatorskiego, ze szczególnym uwzględnieniem zawodów, w których mogłyby uczestniczyć również całe rodziny.

Organizator ponosi odpowiedzialność za prawidłowe przygotowanie miejsca zawodów zgodnie z zaleceniami Urzędów Żeglugi Śródlądowej. W zawodach uczestniczyć mogą ,osoby które nie są czynnymi zawodnikami klasyfikowanymi w edycjach licencjonowanych zawodów bądź eliminacji.
Rejsy szlakliem TRYTONA
Rejsy szlakiem trytona po Kanale Gliwickim 18, 19 I 20.09.2015 [1] Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie – rejs zabytkowym statkiem na trasie całego Kanału Gliwickiego. 18 i 20 września jest okazja zobaczyć cały Kanał Gliwicki płynąc zabytkowym statkiem podobnym do legendarnego Trytona, którego na Kanale Gliwickim wszyscy pamiętają.
Otwarte zebranie Zarządu Stowarzyszenia
W imieniu prezesa zapraszam na zebranie zarządu otwarte dla wszystkich członków. Omawiać będziemy sprawy bieżące, możliwość wydania mapy szlaku w wersjach językowych, przyjęcia nowych członków, podsumujemy minione półrocze.
Szlak Marin Odrzańskich - prezentacja
Marina Gliwice zaprasza
W najbliższy piątek oraz w sierpniu i wrześniu zapraszamy na rejsy kulinarne – zawsze w piątek o 18:00 z inną restauracją, cena 99 zł od osoby. Płyniemy do kolonii kormoranów, a na pokładzie serwowana jest przystawka, danie główne, deser i napoje (w tym procentowe). 15-16 sierpnia zapraszamy na regaty modeli żaglowych sterowanych pilotem II Marina Gliwice Cup F5-E. Dla dzieci regaty rynnowe - każdy może zbudować własny model i wziąć udział w wyścigu.